Читати
Інтернет реклама УБС

Синтетичний матеріал, що працює на воді

У MIT (Massachusetts Institute of Technology, США) розробили синтетичний “м’яз”, що працює на воді. Новий композитний матеріал здатний змінювати форму під впливом вологи. При цьому він розвиває значне зусилля: шматок тонкої плівки вагою 25 мг здатний підняти скляну пластину, яка важить у 380 разів більше, або транспортувати вантаж в 10 разів важчий власної ваги.

Процеси, що відбуваються у такому “м’язі” нагадують короблення деревини при зміні вологості, тільки протікають набагато швидше та ефективніше. Плівка двадцяти мікрометрів у товщину складається з двох полімерів. Один із них служить пружним каркасом, а другий здатний змінювати об’єм, вбираючи і випаровуючи воду. Якщо покласти лист такого матеріалу на вологу поверхню, він починає безперервно звиватися і скручуватися, оскільки окремі його ділянки то стикаються з поверхнею, вбираючи вологу, то піднімаються у повітря, випаровуючи її.

Цей матеріал можна використовувати як “м’язи” для роботів, що не потребують електрики, за умови що у навколишньому середовищі є можливість створити градієнт вологості. Механічну енергію цього матеріалу можна використовувати і для генерації електрики, наприклад, додавши до складу композиту п’єзоелектрик. Цієї електрики може вистачити для живлення електроніки з низьким споживанням. Мембрани з такого матеріалу можна використовувати для створення “розумного” спортивного та робочого одягу, що забезпечені датчиками і мікрокомп’ютерами.

У віддаленішій перспективі може йти мова про застосування цього полімеру для генерації електрики для звичайних побутових пристроїв або навіть про створення електростанцій на його основі.

0
  Коментарі:

  Напишіть відгук

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС
  Нові коментарі ВК