Читати
Інтернет реклама УБС

Студент придумав пристрій для очищення океану від сміття

Голандський підліток винайшов пристрій, за допомогою якого, як він стверджує, можна очистити світовий океан від 20 мільярдів тон пластикових відходів.

okean_bez_smittia_1

19-річний Боян Слат пропонує створити переробні платформи з боновими загородженнями, призначені для збору плаваючого пластикового сміття. Концепція очищення океану полягає в тому, щоб процес не завдавав шкоди рибам і планктону, що дозволить істотно заощадити при переробці відходів.

За роки в океані накопичилися мільйони тон пластикового сміття, через яке за рік гинуть мільйони водних тварин. Крім того, через сміття процвітають шкідливі водорості і інвазивні види. За даними Слата, урядові та приватні організації щорічно витрачають мільйони доларів на очищення океану.

okean_bez_smittia_2

Студент вважає, що в першу чергу люди повинні відмовитися від використання одноразових пластмасових виробів, і підходити до регулювання відходів відповідально. У той же час його інновації можуть мати велике значення в боротьбі за чистоту океанів в короткостроковій перспективі. Слат впевнений, що вже через п’ять років його пристрій в рази скоротить кількість сміття в океанах.

Винахід являє собою гігантську воронку. Він складається з двох стріл із закріпленими на них плаваючими боновими загородженнями, а також платформи з переробки відходів. Подібні масиви можуть бути оперативно розгорнуті в місцях скупчення сміття по всьому світу, при цьому певний кут нахилу стріли змушує пластик плисти в бік платформи.

Студент пропонує використовувати бонові загородження замість мережі для ефективного покриття великих площ води, крім того, це допоможе уникнути попадання в них риб та інших морських мешканців.

В даний час Слат навчається у Делфтському технічному університеті, однак ідея прийшла йому в голову ще під час навчання в школі. Розроблена школярем концепція допомогла йому виграти низку призів і заслужити повагу провідних океанологів.

В даний час Слат заснував фонд “Очищення океану”, щоб зібрати кошти для розробки своєї інновації.

Джерело: fedpost.ru
Перекладено: ceprekrasno.com.ua

0
  Коментарі:

  Напишіть відгук

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС
  Нові коментарі ВК