ЧитатиІнтернет реклама УБС

Невідомі винаходи Ніколи Тесли

nikola_tesla

Нікола Тесла (1856 – 1943) — сербський та американський винахідник і фізик. Нікола Тесла був відомим вченим і багато хто вважає, що його винаходи були більш видатними, ніж винаходи Белла або Едісона. Тесла найбільш відомий своїми винаходами в області електрики, магнетизму та електротехніки.Йому належать винаходи змінного струму, поліфазової системи, електродвигуна із змінним струмом (всього близько 800 винаходів!). Проте багато його розробок не здобули широкого розголосу за життя вченого, наевденмо кілька найцікавіших:

Бездротова передача електрики
Близько 120 років тому, в 1893-му році на Всесвітній виставці в Чикаго, Тесла продемонстрував бездротову передачу електрики, запалюючи ряд фосфорних лампочок в процесі, названому ним електродинамічною індукцією. Тесла мріяв про те, що в один прекрасний день така технологія допоможе передавати електрику на великі відстані в атмосфері, забезпечуючи віддалені райони необхідною енергією для комфортного проживання. Тепер, після більше століття, такі великі компанії як Intel і Sony зацікавилися застосуванням бездротової передачі енергії до таких речей як мобільні телефони, щоб мати можливість заряджати батареї без дротів електроживлення.

Рентген
Дослідження Тесли в області електромагнетизму допомогли рентгенологам у всьому світі побачити анатомію людини без її фізичного розпорювання. Хоча відкриття рентгена приписують німецькому фізику Вільгельму Рентгену в 1895 році, саме Тесла у своїх експериментах з цією технологією за вісім років до Рентгена звернув увагу на деякі небезпеки застосування випромінювання для людської плоті.

Промінь смерті
У 1930-х роках Нікола Тесла, за деякими твердженнями, винайшов зброю з пучка частинок, яке назвали “променем смерті”. У теорії пристрій міг генерувати інтенсивно направлений пучок енергії, який можна було б використовувати для винищення ворожих літаків, армії та інших речей.
Однак “промінь смерті” так і не був випущений Теслою, хоча він і намагався продати його різним військовим підрозділам.

Робототехніка
Тесла уявляв собі, що в майбутньому ціла раса роботів зможе безпечно і ефективно виконувати роботу людей. У 1898-му році він продемонстрував винайдений ним радіокерований катер, що багато хто вважає “народженням робототехніки”. Він передбачив, що незабаром світ буде наповнений розумними машинами, роботами, різними сенсорами і автономними системами.

Машина, що викликає землетрус
У тому ж 1898-му році Тесла заявив про те, що розробив генератор коливань, який трусив будівлю і все, що знаходилося поряд з ним. Сам пристрій важив близько кілограму, але вчений зміг налаштувати час коливання на такій частоті, що кожна невелика вібрація додавала більше енергії хвильовим вигинам будівлі. При достатній кількості невеликих поштовхів навіть найбільшу будівлю можна було розхитати на частини. Усвідомивши потенційну небезпеку свого винаходу, він розбив генератор молотком і попросив своїх службовців в разі чого заявляти про повне невідання причин землетрусу.

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС