ЧитатиІнтернет реклама УБС

Наука

Як швидко запам’ятати математичні формули

Наглядний приклад запам’ятовування основних математичних співвідношень на малюнку. Це справді круто:

math

  Артефакти, які від нас приховують

  Ми вже писали про несумісності історичних реалій і академічної науки, сьогодні пропонуємо чергову статтю на цю непросту тему.

  Досить часто вчені знаходять загадкові предмети ручної роботи віком понад мільйон років. Хто ж зробив ці предмети? Якщо це були люди, то, як тоді пояснити знамениту теорію Дарвіна, яка свідчить, що люди походять від мавп? Адже в той період їх просто не існувало.

  artefakt

  Так, у Центральній Мексиці в 60-х роках XX століття, недалеко від міста Пуебло, дослідники виявили величезне число кам’яних знарядь праці. Вони могли бути зроблені лише людиною з високими розумовими здібностями і сучасними технологіями. Керівник експедиції В.Стін-Макінтайр разом із співробітниками встановила вік артефактів в 250 000 років. Застосовувалися безліч методів дослідження – і всі вони встановили саме такий вік. Проте згідно антропологічним вченням, людина, яка змогла б створити подібні знаряддя праці, з’явилася на Землі 40 000 років тому. А в Америці взагалі, людина не могла з’явитися раніше, ніж 30 000 років тому.

  Читати повністю >>

   Синтетичний матеріал, що працює на воді

   У MIT (Massachusetts Institute of Technology, США) розробили синтетичний “м’яз”, що працює на воді. Новий композитний матеріал здатний змінювати форму під впливом вологи. При цьому він розвиває значне зусилля: шматок тонкої плівки вагою 25 мг здатний підняти скляну пластину, яка важить у 380 разів більше, або транспортувати вантаж в 10 разів важчий власної ваги.

   Процеси, що відбуваються у такому “м’язі” нагадують короблення деревини при зміні вологості, тільки протікають набагато швидше та ефективніше. Плівка двадцяти мікрометрів у товщину складається з двох полімерів. Один із них служить пружним каркасом, а другий здатний змінювати об’єм, вбираючи і випаровуючи воду. Якщо покласти лист… Читати повністю >>

   Невідомі винаходи Ніколи Тесли

   nikola_tesla

   Нікола Тесла (1856 – 1943) — сербський та американський винахідник і фізик. Нікола Тесла був відомим вченим і багато хто вважає, що його винаходи були більш видатними, ніж винаходи Белла або Едісона. Тесла найбільш відомий своїми винаходами в області електрики, магнетизму та електротехніки.Йому належать винаходи змінного струму, поліфазової системи, електродвигуна із змінним струмом (всього близько 800 винаходів!). Проте багато його розробок не здобули широкого розголосу за життя вченого, наевденмо кілька найцікавіших:

   Бездротова передача електрики
   Близько 120 років тому, в 1893-му році на Всесвітній виставці в Чикаго, Тесла продемонстрував бездротову передачу електрики, запалюючи ряд фосфорних лампочок в процесі, названому ним електродинамічною… Читати повністю >>

   Сторінка 1 із 11
   Поділитись прекрасним
   Розповісти друзям
   Нове на сайті

   Інтернет реклама УБС