ЧитатиІнтернет реклама УБС

Як зробити звук у фортепіано більш дзвінким та розширеним

Кожна сім`я, у якій дитина займається музикою, граючи на фортепіано, зазвичай має вдома “піаніно”. Одні інструменти, особливо імпортного виробництва, мають самі по собі дзвінкий звук, а інструменти вітчизняного виробництва, зокрема найпоширеніше в нашій державі піаніно “Україна”, звучить гарно, однак це не “зовсім те”.

Звісно, що інструмент має бути добре налаштований, але головну роль в акустиці інструмента відіграє резонансна дека, яка через себе передає коливання звуків від ударів молоточків по струнах до приміщення.

Однак вона знаходиться позаду струн і звуки лунають від деки у… стіну, до якої присунутий інструмент. Тому для цього і не радять ставити піаніно впритул до стіни, а зберігати відстань до інструменту 8-10 см.

Коли донька збиралася програти нам свою екзаменаційну програму, я вирішив провести експеримент і відсунути трішки одну сторону піаніно від стіни. В дійсності, по-перше, звучання інструмента стало набагато дзвінкішим та розширенішим, а по-друге, серед накопиченого пороху знайшлося багато цікавих речей. До речі, кожен інструмент має коліщата, за допомогою яких піаніно можна відсунути без особливих зусиль та не зашкодити самому інструменту (перевірено на власному).

На фотографії розміщення піаніно “Україна” під час Новорічних свят:

pianino_ukraina

надіслав Іван

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС