ЧитатиІнтернет реклама УБС

Як правильно заряджати акумулятори смартфонів і ноутбуків

У смартфонах і ноутбуках в основному використовуються літій-йонні акумулятори. Існують різні думки про те, як правильно їх заряджати. Хтось вважає, що пристрій завжди повинен бути зарядженим на 40-80%, і його потрібно регулярно заряджати, а хтось думає, що слід чекати повної розрядки акумулятора, а вже потім заряджати його на 100%.

ce_battery

Ця плутанина пов’язана з тим, що раніше часто використовувалися нікелеві акумулятори, в яких був присутній “ефект пам’яті”. Такі пристрої потрібно було розряджати до нуля. Літій-йонні акумулятори такої проблеми не мають, але все одно термін їх служби вимірюється роками, і, щоб максимально продовжити термін їх життя, необхідно знати, як правильно ними користуватися.

1. Заряджайте пристрій регулярно
Не допускайте, щоб пристрій розряджався до 0%. Краще регулярно заряджайте його. Краще навіть не опускати заряд до 50%, а заряджати кожен раз, коли акумулятор розрядився відсотків на 10-20%.

2. Не залишайте пристрій на зарядці
Літій-йонні акумулятори не вимагають постійної зарядки на 100%. Краще, якщо Ваш пристрій буде заряджено в межах від 40-80%. Так що по можливості тримайте заряд в цих рамках. Якщо Ви зарядили пристрій до 100%, не залишайте його підключеним до зарядного пристрою! Багато хто так робить, але саме це призводить до скорочення терміну служби батареї. Якщо Ви ставите свій пристрій заряджатися на ніч, то використовуйте спеціальні енергозберігаючі розетки, які відключають зарядний пристрій через задану кількість годин.

Важливо – нормальні (не китайський нонейм) ноутбуки та телефони мають вбудований контроллер заряду і самостійно відключають зарядку по досягненні 100% – деякі навіть повідомляють про завершення зарядки сигналом. Такі пристрої можна тримати включеними в мережу постійно.

3. Раз на місяць повністю розрядіть акумулятор, а потім зарядіть до 100%
Це твердження може здатися суперечливим, враховуючи те, про що ми розповіли спочатку. Повний цикл розряду-заряду один раз на місяць потрібен для того, щоб відкалібрувати пристрій. На Вашому телефоні або ноутбуці залишок заряду зазвичай вказується у відсотках або годинах і хвилинах, через які пристрій повністю розрядиться. Після великої кількості дрібних зарядів ця функція починає працювати некоректно, і тому слід провести разів на місяць калібрування пристрою (повний цикл розрядки-зарядки), щоб свідчення заряду батареї залишалися точними.

4. Не допускайте перегріву пристрою
Високі температури негативно впливають на термін життя Вашого акумулятора.

Користуючись цими рекомендаціями, Ви зможете помітно продовжити термін служби свого акумулятора. Однак не варто занадто зациклюватися на цьому. Якщо трапилося так, що під рукою у Вас не виявилося зарядного пристрою, то нічого страшного в тому, що Ваш гаджет розрядиться до нуля. І немає нічого страшного в тому, щоб зарядити його повністю, якщо Ви збираєтеся в довгу дорогу. Літій-йонний акумулятор все одно прослужить не більше 2-3 років, як би Ви про нього не дбали, навіть якщо Ваш пристрій просто пролежить весь цей час на полиці. Загалом, не перестарайтеся, використовуйте пристрій так, як Вам зручно. Але якщо у Вас є можливість застосовувати ці рекомендації, то не нехтуйте ними.

Успіхів Вам і Вашим гаджетам! 🙂

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС