ЧитатиІнтернет реклама УБС

ТОП-10: Найвідоміші суперечки і парі світу

10. Коктейль з перлин
Одне з найдавніших парі в історії людства було укладено між Клеопатрою і її римським коханцем, Марком Антонієм. Цариця посперечалася, що зможе за одну вечерю випити вина на 10 мільйонів сестерціїв. Перспективи відкривалися дуже цікаві, і Марк із задоволенням прийняв парі. Однак підступна жінка, природньо, схитрувала. На самому початку вечері перед нею поставили келих з винним оцтом, Клеопатра вийняла із свого вуха величезну чорну перлину, яка була відома своєю надзвичайною вартістю, і кинула в цей келих. Карбонат кальцію вступив в реакцію з оцтовою кислотою, послабив її, і під кінець вечері утворився коктейль, який можна було випити одним ефектним ковтком, що цариця й зробила. Марк Антоній визнав її перемогу.
До речі, вчені зовсім недавно довели реалістичність цього хімічного досліду. Якийсь професор Пруденс Джонс з університету Нью-Джерсі озброївся оцтом і перлами і з’ясував, що потрібно близько 24 годин, щоб розчинити в кислоті середню перлину. Він допускає, що єгипетська цариця заздалегідь замочувала свою сережку в оцті і дістала її з вуха у розм’якшеному вигляді. Або вечерю, як це часто було в той час, тим більше в товаристві Клеопатри, плавно перетекла в сніданок.

9. Пройти в Білий дім
Хто, крім діючого президента, може відкривати ногою двері в Білий дім? Цим питанням нещодавно перейнявся знаменитий американський баскетболіст Шакіл О’Ніл і посперечався з одним із своїх тренерів, що зможе без попереднього запису зайти “в гості” до Обами, просто зупинивши машину біля воріт і відсунувши убік охорону. За умовами парі, баскетболіст не повинен був нікому дзвонити (він сам зізнався, що у нього є друзі в охороні Білого дому), називати себе, а також застосовувати силу. Сперечалися на тисячу віджимань.
Під час найближчої поїздки до Вашингтона Шакіл віддав тренеру телефон, зловив таксі і відправився штурмувати резиденцію Обами. “Вони мене впізнали, – говорив він пізніше журналістам. – Сказали: “Привіт, Шак! Раді тебе бачити, але впустити не можемо”. Я їм: “Ок, я розумію”.
Зірка NBA запевняв, що він насправді зовсім не образився. Однак у той день у нього в Твіттері з’явилося повідомлення: “Тільки що не пустили в Білий дім. Чомуууууу?”. Втім, можливо, ці емоції відносились до тисячі віджимань, які тренер люб’язно дозволив розбити на підходи по тридцять разів.

8. Бальзаківські жінки
Ця історія існує скоріше як літературна байка (ніхто з офіційних біографів Оноре де Бальзака її не підтверджує), проте всі передумови для чогось подібного дійсно були. Відомо, що Бальзак вважав себе знавцем жінок і частенько розважав друзів вигадкою докладної біографії якої-небудь зустрінутої на вулиці цікавої незнайомки.
Так от, одного разу Бальзак з приятелем прогулювалися парком. Попереду йшли дві дами, які представляли дивовижний контраст. Одна – блондинка, красуня з чудовою фігурою і відточеними рухами, інша – плоска, невміла брюнетка з неймовірним капелюхом на голові. Бальзак оголосив приятелеві, що готовий битися об заклад на що завгодно: блондинка – корінна парижанка “із істинно паризькою ходою”, швидше за все, що в неї кілька багатих коханців, вона бездітна і веде красиве життя. Ну а брюнетка – англійка, ймовірно – економка, у неї одна дитина, плід помилки юності, який живе у бабусі, вона ледве зводить кінці з кінцями. Приятель розкрив рота від здивування і прийняв парі. Вирішили посперечатися на вечерю в гарному ресторані. Якщо Бальзак правий – платить приятель, якщо помилився – навпаки. Друзі уклали парі. Письменник без тіні збентеження підійшов до дам і познайомився з ними. Але чим більше вони відповідали на його запитання, тим похмуріше ставав “знавець жіночих душ”. З’ясувалося, що блондинка – німкеня, добропорядна мати двох дітей, дружина відомого дипломата. Ну а брюнетка – корінна француженка, більше того, актриса вельми фривольної вдачі, яка не проти “повечеряти з панами”. Бальзаку ледве вдалося від неї позбавитися: з вечерею йому в той день і так категорично не пощастило.

7. Місячне парі
У той момент, коли Ніл Армстронг здійснював свій гігантський крок в історії людства, щиро раділа не тільки вся Америка, але й один цілком скромний британець. Його звали Девід Трелфол, і йому напрочуд пощастило. За дев’ять років до цієї події, в 1960 році, він прийшов у букмекерську контору з 10 фунтами в кишені і ідеєю поставити їх на що-небудь божевільне. Із запропонованого списку найбільше йому сподобалася подорож людини на Місяць в найближчі 10 років. Ставки приймалися 1 до 1000. Десять фунтів були не такою вже маленькою сумою по тим часам: місячна зарплата робітника дорівнювала 30-40 фунтам. Тим не менш Девід ризикнув і, як ми знаємо, виграв! У 1969 році, менше ніж за рік до закінчення терміну парі, американці здійснили-таки примісячення. А Трелфол купив тоді розкішний спортивний автомобіль. Однак посмішка фортуни виявилась саркастичною: в перший же рік Девід розбився на своєму авто.

6. Він чи вона?
Ймовірно, в дипломатичній практиці минулих століть було чимало випадків у стилі “мадам Батерфляй”, коли прекрасна іноземка насправді виявлялася мсьє. Деякі з них одержали широку популярність, проте жоден не був предметом стількох парі, як історія шевальє д’Еон де Бомон. Цей пан частину життя провів як чоловік, частину – як жінка.
У кінці XVIII століття він жив в Лондоні в образі відомої французької аристократки, емансипованої фехтувальниці, наїзниці і відвідувачки всіх світських салонів. Але, незважаючи на жіночий одяг, відсутність рослинності на обличчі і неймовірно тонкі руки, весь Лондон все одно долали сумніви. Що роблять англійці в цьому випадку? Природньо, що вони укладають парі! Відомо, що в 1774 році загальна сума, яку англійці поставили на кін заради встановлення статі де Бомон, досягла 120 тисяч фунтів. Однак ніхто не наважувався поставити запитання по суті: декількох цікавих шевальє вже було укладено на дуелях. Не було відомо і ні одного пана, який міг би похвалитися допуском в будуар таємничої дами.
Питання вирішилося тільки в 1810 році, коли д’Еон помер. Висновку про його смерть чекали з більшим нетерпінням, ніж повідомлень про результати перегонів. І ось воно з’явилося в газетах! Доктори постановили, що “незважаючи на незвичайну округлість ніг і рук, а також припухлість грудей, пан Бомон має цілком сформовані чоловічі статеві органи, а тому визнається чоловіком”. Десятки тисяч фунтів поміняли хазяїв при цій звістці! Згодом підтвердилося, що Бомон передавав відомості французькому королю Луї XV.

5. Навколо світу за…
Найславетніше у світовій літературі парі Філеаса Фога (“Навколо світу за 80 днів”) породило чимало наслідувачів. Першою, кому вдалося побити рекорд Фога в реальному житті, була американська журналістка Неллі Блай. У 1888 році вона запропонувала своєму редактору у News of the World (до речі, ним був сам Пулітцер) відправити її у відрядження за маршрутом жюль-верновского персонажу з маленьким чемоданчиком і 200 фунтами в кишені.
Поки Неллі готувалася до подорожі, журнал Cosmopolitan також зацікавився питанням і виставив свою кореспондентку: вона зібралася об’їхати навколо земної кулі, рухаючись у протилежний бік. У підсумку було укладено парі, хто з дівчат першою повернеться в пункт відправлення.
14 листопада 1889 Неллі зійшла на борт трансатлантичного лайнера Augusta Victoria і вирушила в дорогу. Звичайно, в реальному житті її чекало значно менше пригод, ніж у книзі, проте були і упущені поїзди, і відвідини колонії прокажених в Китаї, і покупка ручної мавпи в Сінгапурі, і навіть зустріч з самим Жюль Верном. Про все це Неллі писала телеграми в свій журнал. Пулітцер ще відкрив тоталізатор для читачів: приймалися ставки на те, коли Неллі добереться до чергового пункту призначення. 21 січня, запізнившись на два дні через бурю в Тихому океані, Неллі прибула назад до США. Однак їй належало ще перебратися на інше узбережжя. Якби журналістка їхала звичайною залізницею, то ніяк не уклалася б у 80 днів, але Пулітцер вислав за нею персональний поїзд, так що Неллі прибула в точку відправлення на вісім днів раніше терміну! Її суперниця з Cosmopolitan в цей момент все ще бороздила Атлантику, безнадійно програвши парі.

4. Забіг з м’ясником
Наступна історія сталася в Англії у ХVIII столітті і справедливо може вважатися одним з найдотепніших парі. У місті Брайтон жив м’ясник на прізвище Буллок, він був відомий на все місто своєю товщиною і винахідливістю: цей джентльмен ніколи не ліз за словом в кишеню. У тій же місцевості знаходилося маєток графа Беррімора, молодого блискучого аристократа, захопленого легкою атлетикою. Граф по праву вважав себе одним з найкращих спортсменів країни. Історія замовчує, чи був Беррімор клієнтом Буллока, однак достеменно відомо, що м’ясник одного разу запропонував графу незвичайне парі. Товстун оголосив, що береться обігнати молодого спортсмена на стометрівці, але на двох умовах: він залишає за собою право вибрати місце і просить фору в 35 метрів. Переможець отримує від переможеного значну суму, порівнянну з вартістю всього бізнесу містера Буллока. Графа потішила ця зухвала пропозиція і він погодився. Бігуни почали готуватися до змагання.
Лише за кілька годин до забігу м’ясник розкрив карти: він вибрав вулицю Блек-Лайон-Лейн – одну із самих вузьких у Великобританії. Відразу після старту Беррімор наздогнав свого супротивника, проте… так і не зміг протиснутися повз нього, щоб першим прийти до фінішу. Кажуть, граф визнав себе переможеним і чесно виплатив Буллоку все, що тому належало.

3. Кіно за 10 секунд
Знаменитий італійський письменник Тоніно Гуерра (автор сценаріїв для Тарковського, Антоніоні, Фелліні) на спір вигадав сюжет “найкоротшого фільму в історії кіно”. Кажуть, хтось із друзів уклав з Гуеррою парі, що він не придумає повноцінного фільму довжиною всього в 10 секунд. На наступний день сценарист приніс таку замальовку: “Жінка дивиться телевізор. На екрані – трансляція старту ракети. Йде зворотний відлік: 10 … 9 … 8 … 7 … 6 … 5 … 4 … Ми бачимо її обличчя, на якому відображається буря переживань. На останніх секундах вона бере телефон, набирає номер і зі стартом ракети каже в слухавку: “Він поїхав”.

2. Модне парі
Британський аристократ лорд Спенсер у самому початку XIX століття був безперечним законодавцем моди в лондонських салонах. Він був настільки впевненим в собі, що одного разу навіть уклав абсурдне парі. Лорд запропонував зробити зі своїм фраком щось дике – наприклад, обрізати фалди. Після чого він обіцяв з’явитися на балу в такому вигляді, запевняючи, що всі вважатимуть це абсолютно пристойним вбранням.
Треба сказати, Спенсер не просто виграв парі – він ввів моду на укорочені піджаки “у талію”, які стали носити не тільки чоловіки, але і жінки. Піджаки по праву стали називатися (та й досі так називаються) “Спенсер”. Їх надягають в якості альтернативи смокінги.

1. Люди і дірки
Знаменитий фізик Стівен Хокінг (до речі, теж британець) також не уникнув національної пристрасті. Впродовж життя він уклав вже кілька парі, в основному з приводу чорних дір. Як відомо, чорні діри дуже турбують великого вченого. У перший раз Стівен сперечався зі своїм колегою про те, що джерело Лебідь Х-1 не містить чорної діри. Ставкою було річна підписка на Penthouse (для опонента Хокінга) проти чотирирічної підписки на сатиричний журнал Private Eye. На жаль, Стівену не судилося насолодитися сатирою: діра виявилася на місці і парі виграв любитель еротики. Наступного разу професор Хокінг сперечався про те, що діра безслідно поглинає інформацію. І знову помилився! На цей раз професор виступив скромніше: в якості ставки була запропонована всього лише бейсбольна енциклопедія. Річ, звичайно, набагато менш корисна, ніж сатиричний або еротичний журнал.

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС