ЧитатиІнтернет реклама УБС

ТОП-10: Наймальовничіші і найгарніші пляжі Криму

Незважаючи на сніг за вікном, ми вирішили потроху готуватись до тепліших часів і запропонувати до вашої уваги ТОП-10 найгарніших куточків Криму, унікального українського півострова, аналогів клімату якого немає у світі.

10. Новий Світ і Царський пляж
Селище Новий Світ, який знаходиться за 7 км від Судака, вважається перлиною Криму. Колись це місце називалося Парадіз (Рай). Князь Голіцин заснував тут заводик з виробництва шампанського, яке, кажуть, навіть пробував імператор Микола II. Грандіозні скелі, соснові і ялівцеві гаї, смарагдові бухти, гірські серпантини – тутешні види вражають, і не даремно Новий Світ був обраний для зйомок фільмів “Пірати XX століття”, “Людина-амфібія” і “Три плюс два”. Знаменита Царська бухта (інша назва – Блакитна бухта) є заповідною зоною. Саме в цьому місці знаходиться Царський пляж, який отримав таку назву тому, що тут купався цар Микола II.

krym_10

9. Мис Меганом
Меганом (у перекладі з грецької – “величезний будинок”) – це і гора, і мис. А насправді це гористий “півострів на півострові” з кількома мисами, долинами і чудовою різноманітністю прибережних ландшафтів. Розташований Меганом між містом Судак і селищем Коктебель. Кримчани називають мис “місцевим Тунісом”: вважається, що це місце – одне з найтепліших і сонячніших місць на Чорноморському узбережжі. Тут чисте море і досить пустельні пляжі, адже велика частина півострова незаселена (є лише чотири населених пункти – Мигдальне, Богатівка, Сонячна Долина і Прибережне). Меганом багатий пам’ятниками археології, частина з яких пов’язана з історією грецької колонізації Північного Причорномор’я.
За переказами стародавніх греків, саме тут знаходиться вхід в царство мертвих – Аїд, в яке спускався Одісей через підземні печери Карадагу.

krym_9

8. Мис Хамелеон
Мис Хамелеон (скеля Топрак-Кая) – глиняний мис, який замикає ліворуч Коктебельську бухту. Праворуч від мису знаходиться Тиха бухта. Свою назву мис отримав не стільки через форму, скільки через здатність змінювати колір залежно від положення сонця. Якщо провести цілий день на морі, то можна побачити всі відтінки Хамелеона – від холодно-блакитних до теплих охристих, що переходять у фіолетові і лілові на заході. Пляжу як такого на Хамелеоні немає – просто вузька смужка кам’янистого берега. Але купатися все одно можна. Вода дуже чиста і прозора, зеленуватого кольору. Чітко видно дно. На жаль, глиняному мису пророкують недовге існування: Хамелеон поступово розмивають дощі і морські хвилі.

krym_8

7. Мис Фіолент
Мис Фіолент знаходиться в південно-західній частині Кримського півострова, у Балаклавському районі Севастополя. Величезна кам’яна піраміда мису, плавно окреслені мальовничі бухти з хорошими пляжами і романтичні руїни знаменитого Георгіївського монастиря надзвичайно привабливі. Цікаво, що Фіолент складений з порід вулканічного походження, що є залишками дії древнього вулкана, що діяв тут 150 млн років тому. По обидві сторони від мису, у береговому обриві, видно потоки лави і пласти туфів. Древній вулкан зруйнований морем, зверху його покривають вапняки з вкрапленнями мінералів (яшма, сердолік, халцедон) – пляж на схід від мису отримав назву Яшмовий.

krym_7

6. Мис Тарханкут
Мис Тарханкут – найзахідніша точка Криму, знаходиться на однойменному півострові. Сьогодні це найбільш екологічно чиста акваторія Чорного моря. Сюди їдуть помилуватися чудовим скельним пейзажем та скупатися в чистій воді. Для любителів дайвінгу це місце має особливу цінність. Вітри і течії тут такі, що судна древніх мореплавців дуже часто терпіли аварії саме поблизу цього мису. Навіть сучасні моряки з побоюванням говорять про Тарханкут – кажуть, неспокійне це місце. За часів античності воно було справжнім кладовищем кораблів. Північно-східна частина Тарханкуту носить назву Джангуль, південно-східна – Атлеш. На Атлеші розташовані мальовничі скелі, тому він свого часу став місцем зйомок багатьох фільмів.

krym_6

5. Курорт Місхор
Цей курорт знаходиться в 12 км від Ялти, між Лівадією і Алупкою. Місхор вважається одним з кращих на Кримському узбережжі. По-перше, це найтепліше місце на Південному березі (середня температура в липні і серпні +25°С, а у вересні – +21°С). По-друге, Місхор багатий пам’ятками. Одна з них – гігантський парк, що вкриває узбережжя зеленим шатром – пам’ятка садово-паркової культури, закладений наприкінці XVIII століття. Канатна дорога Місхор – Ай-Петрі занесена до Книги рекордів Гіннесса (найдовший безопорний проліт канатної дороги в Європі, довжина 1670 м). До Місхору впритул примикає курортне селище Гаспра, відомий пам’ятником архітектури “Ластівчине гніздо”.

krym_5

4. Мис Суук-Су і скелі Адалари
Мис Суук-Су (у перекладі з кримсько-татарської – “холодна вода”) розташований між Гурзуфом і Аю-Дагом. Саме тут знаходяться знаменитий Пушкінський грот, блакитна бухта з надзвичайно чистою водою, а також далеко виступаюча в море скеля, названа ім’ям Федора Шаляпіна, на якій співак мріяв побудувати палац для талановитої молоді. Правда, мріям Шаляпіна не судилося збутися: завадила революція і громадянська війна.
Перед селищем Гурзуф, в морі, в 300 метрах від берега, знаходяться два невеликих острівця. Це скелі Адалари, що підносяться над морською поверхнею на 35 і 48 м. У минулому Адалари з’єднувалися з узбережжям, але море поступово зруйнувало цю перемичку, і тепер під водою видніються тільки залишки вапнякової гряди, що з часом обросла морськими водоростями. Острови-близнюки часто згадуються в піснях “Артека” – самого знаменитого у минулому піонертабору.

krym_4

3. Мис Айя і Балаклава
Балаклавська бухта – одна з найзручніших бухт на Чорному морі для швартування кораблів, що також є базою підводних човнів. Бухта дуже вузька (у найширшому місці – 400 м) і глибока (близько 17 м), в ній не буває штормів. При вході в бухту скелястий берег робить декілька поворотів, тому з боку відкритого моря гавань взагалі не видно. Населений пункт Балаклава офіційно є частиною Севастополя, хоча фактично він відділений від міста незабудованим простором у кілька кілометрів. За однією з версій, назва Балаклави походить з турецької мови і перекладається як “рибний мішок”. Курорт дуже популярний серед туристів, яких приваблює не тільки місто з древньою історією і великою кількістю пам’яток, але й навколишні пляжі, куди можна дістатися на катерах, і мальовничі скелі біля мису Айя з гротами.

krym_3

2. Бухти Провато і Двохякірна
Бухта Провато – частина Коктебельської затоки, омиває селище Орджонікідзе. Головний плюс селища – чудові безкоштовні пляжі, йти до яких не більше 10 хвилин. Дві розділені мисом бухти (Провато і Двохякірна) дозволяють вибрати пляж, захищений від морських хвиль під час вітряної погоди. Бухта Провато (у перекладі з грецької – “баран”) названа так древніми греками. Схили її північного узбережжя використовувалися як пасовища для овець. Своєрідну назву бухти Двохякірної пояснюють по-різному. Широко відкрита бухта відома своєю неспокійною вдачею. За версією рибалок, корабель під час бурі могли утримати тільки два якорі.

krym_2

1. Лисяча бухта і Ечкидаг
Лисяча бухта – затока Чорного моря між гірськими масивами Карадаг і Меган. Це містечко (поруч із селищами Сонячна долина і Курортне) особливо полюбляють нудисти, хіппі та інші неформали. Лисяча бухта та гірський хребет Ечкидаг (Козина гора), що знаходиться неподалік вважаються пам’ятками природи. У Ечкидага дві вершини: 670-метрова Кара-Оба (“чорний пагорб”) і 570-метрова Кокуш-Кая (“індича скеля”), з якої відкривається чудовий вигляд на фантастичні пейзажі заповідного Карадага. У самій бухті чудовий піщано-гальковий пляж, який тягнеться уздовж більше, ніж на кілометр. У прибережних каменях мешкають краби, а на скелях в морі відпочивають чайки і баклани. До речі, на гірських вершинах є багато джерел з чистою джерельною водою, що має цілющі властивості.

krym_1

Перекладено з wday.ru

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС