ЧитатиІнтернет реклама УБС

Сьогодні – День Святого Патріка

17 березня кожного року у світі відмічають день Святого Патріка – видатного ірландського єпископа та просвітника, який у V сторіччі привів Ірландію до християнства. Свято традиційно ірландське, проте останнім часом широко святкується по всій Земній кулі – в основному в пабах з веселою пиятикою та забавами.

Поширенню свята в свій час сприяло розселення великої кількості ірландських емігрантів за кордоном, а зараз, в основному, причиною популяризації дня Святого Патріка є особливості святкування – хто ж не любить весело випити із підходящим приводом, та ще й з оригінальними святковими атрибутами.

ce_st_patricks_day

Символами дня Святого Патріка є листок конюшини – шемрок (Святий Патрік за легендою обрав трилисник уособленням віри та Трійці), віскі (яке почасту заміняється на більш дешеве і доступне пиво) та маленькі казкові чоловічки – лепрекони та їх горщики із золотом. Ірландці подейкують, що якщо впіймати лепрекона, то у винагороду за звільнення він відкриє секретне місце сховку скарбів. Ну і, звісно ж, зелений колір у всьому – від вбрання до деталей інтер- та екстер’єру.

Також до дня Святого Патріка у багатьох містах світу влаштовуються паради, стверджують, що їх історія ведеться від 1737 року з Бостону (за іншими даними – від 1762 року з Нью-Йорку), де північноамериканські колонії таким чином імовірно показували свою солідарність із поневоленою Англією Ірландією. В пабах перше святкування дня Святого Патріка відбулось у нью-йоркській таверні “The Crown and Thistle Tavern” в 1756 році.

Тепер у цілому світі кожний порядний паб влаштовує в себе локальні святкування цього свята,  навіть кажуть, що “17 березня кожний є ірландцем” (англ. Everyone’s Irish on March 17th).

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС