ЧитатиІнтернет реклама УБС

Притча про оптимізм

У одного африканського короля був близький друг, з яким він разом виріс. Цей друг, розглядаючи будь-яку ситуацію, яка коли-небудь траплялася в його житті, будь вона позитивна чи негативна, мав звичку говорити: “Це добре!”.

Одного разу король перебував на полюванні. Друг, бувало, готував і заряджав рушниці для короля. Очевидно, він зробив щось неправильно, готуючи одну з рушниць. Коли король взяв у свого друга рушницю і вистрілив з неї, у нього відірвало великий палець руки. Досліджуючи ситуацію, друг як зазвичай сказав: “Це добре!”. На це король відповів: “Ні, це не добре!”, – і наказав відправити свого друга до в’язниці.

Минуло близько року, король полював у районі, в якому він міг, на його думку, перебувати зовсім безбоязно. Але місцеві африканські канібали взяли його в полон і привели в своє село разом з усіма іншими. Вони зв’язали йому руки, наносили купу дров, встановили стовп і прив’язали короля до стовпа. Коли вони підійшли ближче, щоб розвести вогонь, вони помітили, що у короля не вистачає великого пальця на руці. Через свої забобони плем’я канібалів не їло того, хто мав недолік в тілі. Розв’язавши короля, вони його відпустили.

Повернувшись додому, він згадав той випадок, коли він втратив палець, і відчув докори сумління за своє відношення до друга. Він відразу ж пішов у в’язницю, щоб поговорити з ним.
– Ти був правий, – сказав він, – це було добре, що я залишився без пальця.
І він розповів усе, що тільки що з ним сталося.
– Я дуже шкодую, що посадив тебе до в’язниці, це було з мого боку погано так вчинити.
– Ні, – сказав його друг, – це добре!
– Що ти кажеш? Хіба це добре, що я посадив свого друга на цілий рік у в’язницю?
– Якби я не був у в’язниці, то був би там разом з тобою – відповів друг.

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС