ЧитатиІнтернет реклама УБС

Nokia стане частиною Microsoft за 5,44 млрд. євро

Все більш тісна співпраця Microsoft і Nokia в останні роки призвела до логічного фіналу – американська корпорація домовилася про купівлю більшої частини бізнесу Nokia за 5,44 мільярда євро.

За ці гроші Microsoft дістанеться підрозділ Nokia , що займається мобільними пристроями та сервісами. Крім того, найбільший світовий виробник ПЗ ліцензує патенти фінської компанії, а також її навігаційні та картографічні рішення.

Як очікується, злиття буде завершено в першому кварталі 2014 року. Це відбудеться за умови , що угоду схвалять акціонери Nokia, а у регулюючих органів не виникне до неї претензій. Очікується, що генеральний директор Nokia Стівен Елоп , а також ще кілька топ-менеджерів фінської компанії, стануть співробітниками Microsoft .

По закінченні угоди в Microsoft перейдуть ще приблизно 32000 співробітників Nokia , включаючи 4700 співробітників у Фінляндії і 18300 працівників, зайнятих на виробництві апаратів Nokia за її межами.

По закінченні угоди Nokia має намір продовжити діяльність як самостійна компанія, сфокусувавшись на трьох напрямках: Nokia Siemens Networks ( телекомунікаційне обладнання ), карти і навігація HERE, а також підрозділи Advanced Technologies, які займаються перспективними розробками та їх ліцензуванням .

Доларовий еквівалент суми угоди – приблизно 7,17 млрд. доларів – дозволяє зручно порівняти її з іншими недавніми аналогічними транзакціями . На даний момент Nokia оцінюється ринком в 14,6 млрд. доларів. Microsoft купує приблизно половину фінської компанії (з точки зору генеррованих продажів) приблизно за половину ринкової капіталізації . Тобто, практично без “премії”.

Для порівняння, Google у 2012 році заплатила істотно більше за бізнес Motorola Mobility – 12,5 млрд. доларів. Ця сума більш, ніж на половину, перевищувала ринкову капіталізацію американського виробника смартфонів і телеприставок . Та й для Microsoft покупка підрозділу пристроїв і сервісів Nokia не є найбільшою угодою за останні роки. За сервіс IP- телефонії Skype корпорація заплатила більше – 8,5 млрд. доларів.

Джерело: naked-science.ru
Перекладено: ceprekrasno.com.ua

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС