ЧитатиІнтернет реклама УБС

Історія походження слова “мафія”

Мафія – цим терміном зараз називають кримінальні організовані ієрархічні угруповування. Проте звідки пішло саме слово “мафія” відомо далеко не всім.

30 березня 1282 року на Сицилії спалахнуло народне повстання, що сколихнуло всю Італію. Воно було спрямоване проти французького панування і увійшло в історію під назвою “Сицилійська вечірня”. Повстання виникло стихійно з вуличної сутички в Палермо, коли якийсь француз у годину вечірні образив сициліанку, що викликало обурення натовпу. Більшість французів було вбито, інші втекли з острова. Під час повстання народився клич: “Morte Alla Francia, Italia Anela” (“Смерть Франції, зітхни, Італія”). За однією з версій власне з абревіатури цього лозунгу найімовірніше веде свою історію слово “мафія”.

За іншими версіями сицилійське прикметник “mafiusu” може походити від сленгового арабського слова “mahyas”, що означає “наполегливі хвастощі”, або від “marfud” – в дослівному перекладі “негідний”, а в приблизному – “хвалькуватий, зухвалий”. Згідно дослідженням соціолога Дієго Гамбети, в XIX столітті на Сицилії “mafiusu” у відношенні щодо людей мало два значення – “забіяка, хуліган, зарозумілий, самовпевнений”, але в той же час “безстрашний, заповзятливий, гордий”.

Вперше слово “мафія” по відношенню до злочинних угруповань, ймовірно, було вжито в 1843 році у поставленій в Палермо комедії Гаетано Моска і Джузеппе Ріццотто “Мафіозі з в’язниці вікарія” (італ. – I mafiusi di la Vicaria). У комедії мова йде про банду, яка сформувалася у в’язниці Палермо, традиції якої аналогічні традиціям мафії.

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС