ЧитатиІнтернет реклама УБС

Історії походження назв всесвітніх брендів

Google

google

Всесвітньо відома пошукова система отримала таку назву абсолютно випадково. Спочатку пошукова система мала назву BackRab, трохи пізніше в 1997 році її засновники – Ларрі Пейдж і Сергій Брін, вирішили змінити назву пошукача. Мозковий штурм проходив у гуртожитку Стенфорда серед студентів, які намагалися придумати назву для системи, здатної обробляти колосальні обсяги інформації. Тоді Ларрі Пейджу прийшла в голову ідея назвати систему «googol» – число з 100 нулями, серед студентів воно означало просто «неймовірно багато». Студент, що вводив назву, зробив помилку при реєстрації доменних імен, так з’явилося «google.com».

Microsoft

microsoft

Скорочено від MICROcomputer SOFTware. Спочатку писалось як Мicro-Soft. Потім дефіс був прибраний.

Яндекс

yandex

Назва утворена від Yet Another Indexer (ще один індексатор).

Facebook

facebook

Першим проектом творця Facebook – Марка Цукерберга, став хуліганський сайт, на якому були розміщені фото та дані студентів, викрадені з сайту Гарвардського університету, які повинні були бути оцінені відвідувачами, і називався цей сайт – Facemash. За цей вчинок Цукерберг був відрахований, але він створив новий проект. Назва прийшла йому в голову абсолютно випадково, після того як він наткнувся на книгу яку презентували всім випускникам школи, яку закінчив Цукерберг – «The Photo Address Book», яку школярі називали просто «The Facebook» – фотоальбом.

ВКонтакте

vk

Засновник «ВКонтакте» – Павло Дуров, шукаючи назву для свого проекту, фоном слухав радіо «Ехо Москви», де часто повторювалася фраза: «В повному контакті з інформацією». Прибравши зайві слова, Дуров отримав назву найвідомішої слов’янської соціальної мережі.

Apple

apple

Яблуко – улюблений фрукт Стіва Джобса (засновника компанії). Після трьох місяців марних спроб придумати назву компанії, Стів Джобс пригрозив своїм партнерам, що якщо до п’яти годин вони не запропонують кращої назви – то він назве компанію «Яблуком» – «Apple». Apples Macintosh – назва сорту яблук, що продавався в США.

HP (Hewlett-Packard)

hp

Таку назву було отримано на основі імен засновників компанії. Білл Хьюлетт (Bill Hewlett) і Дейв Паккард (Dave Packard) кидали монету, щоб вибрати, чиє ім’я буде зазначено в назві першим. Виграв Білл Хьюлетт!

Intel

intel

Засновники Боб Нойс (Bob Noyce) і Гордон Мур (Gordon Moore) хотіли назвати компанію Moore Noyce, але на той час вже існувала мережа готелів з такою назвою. Так що вони вирішили зупинитися на скороченні від INTegrated ELectronics.

Yahoo!

yahoo

Саме слово придумав Джонатан Свіфт (Jonathan Swift) у книзі “Подорожі Гулівера”. Так називали відразливу, огидну людину. Засновники “Yahoo!” Джері Янг (Jerry Yang) і Девід Філо (David Filo) вибрали це ім’я, тому що самі себе називали yahoo’мі. Проте, зараз назва розшифровується як Yet Another Hierarchical Officious Oracle.

Kodak

kodak

Улюблена літера засновника компанії – Джорджа Істмена – буква К. Він довго шукав слова, які починалися і закінчувалися б на ту літеру. Після довгих пошуків він зупинився на слові «Кодак» – як він вважав, саме такий звук видає фотокамера при зйомці.

Xerox

xerox

Справа в тому, що до моменту створення компанії, в світі існувала лише технологія вологого копіювання. Саме тому винахідник Честор Карлсон так хотів підкреслити використання в технології копіювання сухого фарбувального порошку. Виходячи з цього, було вирішено використовувати в назві слово «хer» – з грецької мови «сухий».

Adobe

adobe

Компанія названа на честь річки Adobe Creek, яка текла за будинком засновника компанії Джона Ворнока (John Warnock).

Canon

canon

На честь Kwanon, буддійського бога милосердя. Було змінено на Canon, щоб уникнути протестів релігійних організацій. Крім того, основними покупцями на перших порах були американські солдати, а для них оригінальна назва було занадто складною.

Sony

sony

У повоєнний час американці відносилися до всього японського із зрозумілою недовірою і тому було вирішено винайти слово, яке б не асоціювалося у споживачів з Японією. Після довгих мук компанію назвали Sony – від латинського «??sonus» (звук), так як в той час в Японії широко вживалося американське слово sonny, співзвучне слову sonus.

Coca-cola

coca_cola

Найпопулярніший безалкогольний напій отримав таку назву завдяки тому, що початковий рецепт напою виглядав таким чином: три частини листя коки на одну частину горіхів тропічного дерева коли.

Pepsi

pepsi

Вперше напій був виготовлений фармацевтом Калебом Бредхемом, який створив назву Pepsi від слова «пепсин» – назва травного ферменту, що сприяє розщепленню білків.

IKEA

ikea

Назва «IKEA» розшифровується як «Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd» – тобто абревіатура імені засновника і назви двох сіл, в яких він жив??.

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС