ЧитатиІнтернет реклама УБС

Чому курсор комп’ютерної миші нахилений на 45°

Відвідувач сайту питань-відповідей StackExchange задав на перший погляд дурне питання: а чому всі курсори у всіх операційних системах трошки “криві”, тобто мають певний нахил, а не вказують прямо? Справді, чому курсор не розташовується вертикально, адже це найзручніше для виділення тексту та інших завдань?

Йому відповідає експерт, добре знайомий з історією комп’ютерної техніки. Він підтверджує, що винахідник комп’ютерної миші Дуглас Енгельбарт дійсно зображував курсор у вигляді стрілки вгору, як найбільш логічний варіант виділення (див. скріншот внизу).

kursor_1

Однак, графічний інтерфейс операційної системи на практиці першою у світі реалізувала компанія Xerox, а саме – її науково-дослідний підрозділ Palo Alto Research Center. Зокрема, курсор описаний в документі від 1981 року, який перераховує характеристики XEROX PARC, першого в історії комп’ютера з графічним інтерфейсом користувача.

При проектуванні цієї машини виявилося, що через низьку роздільну здатність дисплеїв того часу неможливо створити з пікселів нормальний вертикальний курсор маленького розміру. Вирішено було не збільшувати розмір вказівника, а замість цього злегка повернути його, щоб одна грань була вертикальною, а друга нахилялася на 45°.

kursor_2

Минуло понад 30 років, з’явилися дисплеї високої якості, але традиція зображувати курсор нахиленим на 45° збереглася.

Джерело: http://habrahabr.ru/post/212939/

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС