ЧитатиІнтернет реклама УБС

Блог адміна: Про шевченківські дні та українську культуру

Як і кожного року, на початку березня, Україна традиційно святкуватиме дні Шевченка. Знову навкруги буде купа бігбордів-сітілайтів з мудрим Кобзарем, які будуть закликати всіх і кожного свідомого научатись і не цуратись. В кожній порядній ґазеті надрукують біографію Тараса Григоровича, відомі люди дадуть інтерв’ю про вплив його поезій на їх життєву стежину. Проведуть народні віче і зібрання, де вшанують пам’ять великого вкраїнського проствітника.

Це все дуже добре і потрібно, але є одне “але”.

Я переконаний, що всі ці агітплакати та заходи проходять по статтях державного кошторису “соціальна реклама” та “бюджет на культуру”. І це ті кошти, яких так не вистачає українському кінематографу, театру, молодим митцям. Кошти, за які можна би було організувати кілька творчих гуртків, відремонтувати якийсь районний будинок культури, привезти акторів з виставою у віддалені куточки країни. Гроші, за які можна би було видати книги талановитих авторів, провести кілька достойнооплачуваних концертів молодих музикантів, допомогти поширенню сучасної української культури в світі. Кошти, за які… список культурних грошових дірок можна продовжувати довго.

Ви скажете – ну та скільки там тих коштів. Та скільки б не було – відповім я вам. Все рівно краще більше вкладати в розвиток, аніж у вшанування існуючого культурного надбання. Бо якщо не підтримувати молоде мистецьке коріння – чи виросте воно?

Хіба ви не бачите, що більшість успішних українських митців відомі на батьківщині лише завдяки тому, що досягнули чогось за кордоном? І багато з них, витерпівши приниження і нехтування власної держави, зовсім не поспішають називатись “українськими”.

Чи цього хотів Кобзар? Схаменіться, люди…

P.S. А ось такий “шедевр” з портретом Шевченка продавали нещодавно на одному з українських інтернет-аукціонів:

kylym_1

  Коментарі:

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *  Поділитись прекрасним
  Розповісти друзям
  Нове на сайті

  Інтернет реклама УБС